KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Akvarell 15482141

nr 1548 2141

Brita Nordencreutz

(1899-1982), Sverige

Akvarell, "Cirkus". Signerad, numrerad 1924, bladets mått: 18x13 cm, yttermått inklusive ram: 30x24 cm

Brita Nordencreutz, född 1899, död 1982, svensk målare,

Utrop:

1.000 kr

Såld:

1.900 kr

måndag 19 juni 2023
kl 19:57:18

  • Tema
  • 19 jun

Kvinnliga Konstnärer

Läs mer om Kvinnliga Konstnärer

Brita Nordencreutz

Läs mer om Brita Nordencreutz